Naujienos

2020.01.08 Kvietimas dalyvauti piešinių konkurse "Ant liežuvio galo..."

Organizuojamas respublikinis 1–4 klasių mokinių kūrybinių darbų - parodos konkursas "Ant liežuvio galo...", skirtas etnologės Pranės Dundulienės 110 –osios metinėms paminėti.

Konkurso - parodos organizatorė – Zarasų "Santarvės" pradinė mokykla. Renginio partneriai: Zarasų švietimo pagalbos tarnyba, Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Zarasų meno mokykla.

Konkurso tikslai ir uždaviniai: sudaryti sąlygas pradinių klasių mokinių saviraiškai bei ugdyti jų kūrybiškumą; skatinti mokinius domėtis smulkiąja tautosaka, mokyti perimti tautos kultūrinį palikimą siekiant jį puoselėti ir saugoti; ugdyti kritinį mąstymą, kūrybinius gebėjimus iliustruojant patarles, priežodžius, mįsles bei minkles.

Pridedami nuostatai ir dalyvio kortelė.2019.12.02 Konkursui pasibaigus

Šių metų lapkričio 28 dieną Sartų regioninio parko Lankytojų centre atidaryta fotografijų ir dailės darbų konkurso paroda "Nepažintas vabzdžių pasaulis". Konkursas ir paroda organizuojami jau XI-ąjį kartą (pradžia 2009 m., dalyvavo tik profesionalūs fotografai, nuo 2012 m. – tik moksleiviai). Šiais metais fotografijos ir dailės darbus konkursui pateikė moksleiviai iš 17 mokyklų: Dusetų, Jūžintų, Panemunėlio, Rokiškio, Juodupės, Salako, Skapiškio, Šimonių, Utenos, Visagino, Kamajų, Kauno ir Zarasų. Konkurse dalyvavo rekordiškai daug moksleivių – 251. Buvo pateiktos 58 fotografijos ir 243 dailės darbai.

Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos organizuojamam fotografijų ir dailės darbų konkursui "Nepažintas vabzdžių pasaulis" pateiktus moksleivių darbus vertino komisija: Alvydas Stauskas – Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius, Eugenijus Raugas – mokytojas metodininkas, Svetlana Raugienė – mokytoja metodininkė ir Saulius Mažiulis – Sartų ir Gražutės regioninių parkų direktorius.

Lapkričio 28 dieną dalyviai buvo pakviesti į fotografijų ir dailės darbų konkurso parodos "Nepažintas vabzdžių pasaulis" atidarymą. Renginio metu jiems buvo įtektos padėkos ir diplomai bei prizai ir dovanėlės. Jaukią atmosferą kūrė Dusetų meno mokyklos akordeonistai Ignas ir Robertas, pianistės Uršulė ir Goda. Po padėkų ir diplomų įteikimo dalyvių ir svečių laukė saldžios vaišės, buvo aptariama paroda, atskiri darbai, dalyviai lankėsi Sartų regioninio parko Lankytojų centro ekspozicijoje, buvo rodomas Mindaugo Survilos filmas "Sengirė". XI-asis fotografijų ir dailės darbų konkursas "Nepažintas vabzdžių pasaulis" turi ir naujovių. Anksčiau Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos organizuotų konkursų dalyviai ir laureatai buvo apdovanojami tais metais vykusio konkurso fotografijų ir dailės darbų katalogu. Šiais metais katalogo nuspręsta atsisakyti ir vietoje jo dovanoti USB atmintukus. Tokią naujovę nuspręsta įgyvendinti ne šiaip sau, juk gyvename technologijų amžiuje, turime mąstyti ekologiškai, praktiškai ir taip rodyti pavyzdį kitiems.

2019.12.01 Kvietimas

KVIETIMAS Maloniai kviečiame Jūsų įstaigos vaikus prisijungti prie visos Lietuvos gerumo bei atsakingumo iniciatyvos ir sudalyvauti projekte „PASIDALINK GERUMU“. Vaikučiai kartu su Kalėdine dovanėle NEMOKAMAI gaus paukščių maitinimo rinkinį, kuriuo ne tik papuoš mokyklos, darželio ar namo kieme augančią eglutę, bet ir galės stebėti bei tyrinėti Lietuvoje žiemoti pasiliekančius paukščius. Tai puiki proga pradėti pažindinti mažuosius su gamta iš arčiau, mokinti vaikus gerumo ir atsakingumo. Visus savo pastebėjimus vaikai fiksuos gautame DOVANU edukaciniame plakate. Visos Lietuvos rezultatus apjungsime ir pristatysime kitų metų pavasarį. Aktyviausiai dalyvaujančias įstaigas apdovanosime padėkos raštu. Nelikime abejingi ir metus užbaikime papildę savo gerų darbų sąrašą šia puikia iniciatyva. Geriausios Dovanos. www.geraiausiosdovanos.ltKvietimas dalyvauti akcijoje „Draugystės pynė“.

Tarptautinį projektą „Draugystės pynė“ organizuoja Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras ir Klaipėdos miesto mokyklų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinis būrelis. Projekto tikslas – paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną, kuri minima gruodžio 3 d. Projekto uždaviniai: skatinti mokinių bendradarbiavimą, saviraišką, kūrybiškumą, pagarbą vienas kitam, siekiant į bendrą veiklą įtraukti specialiųjų poreikių turinčius mokinius, auklėtinius, lavinti negalią turinčių smulkiąją motoriką; vykdyti mokytojų gerosios patirties sklaidą, bendradarbiaujant su kitomis šalies ugdymo įstaigomis bei lituanistinėmis mokyklomis iš įvairių Europos valstybių.

Pridedami nuostatai.2019.11.22 Danguolė Savičienė – pradinio ugdymo kategorijoje inovatyviausia mokytoja

Lapkričio 20 d. Valdovų rūmuose vyko Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai. Pradinio ugdymo kategorijoje inovatyviausia mokytoja tapo Visagino "Verdenės" gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Danguolė Savičienė. Mokytoja nominuota už lyderystę, diegiant inovacijas gamtamokslio, gamtosauginio ir eksperimentinio ugdymo srityje: kartu su mokiniais mokytoja vykdo itin įdomią ir prasmingą tiriamąją veiklą, sėkmingai integruoja ją į ugdymo procesą, įgyta patirtimi bei rezultatais noriai dalijasi su kitais. Aktyviai dalyvauja daugybėje mokslinių-praktinių konferencijų, kuriose skaito pranešimus. Daugelyje konkursų pelnytos prizinės vietos tiek pačios mokytojos, tiek ir jos mokinių.

2019.11.19 Kvietimas į seminarus.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras gamtos mokslų (biologijos, chemijos, fizikos, gamta ir žmogus) mokytojams, dirbantiems 5–8 klasėse, organizuoja kvalifikacijos tobulinimo seminarus "Gamtamokslinei tiriamajai veiklai skirtų priemonių 5–8 klasėms taikymas ugdymo procese".

Seminaro apimtis 40 val.: 3x 8 val. kontaktinių dienų ir praktinių darbų auditorijoje, 8 val. savarankiškų darbų ir 8 val. skirtos nuotolinėms konsultacijoms su lektoriais bei namų darbų atsiskaitymui.

Praktinio seminaro metu 5–8 klasėse dirbančius gamtos mokslų mokytojus supažindinsime su gamtos mokslų priemonių ir įrangos naudojimo galimybėmis. Šiomis priemonėmis mokyklos buvo aprūpintos Švietimo aprūpinimo centro 2017–2019 m. įgyvendinamo ES paramos projekto "Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" metu. Mokytojai patys su šiomis priemonėmis atliks laboratorinius darbus, aptars ir tobulins projekto metu parengtų pamokų veiklų aprašus.

Daugiau informacijos prisegtuke ir https://www.lmnsc.lt/renginiai/kvalifikacijos-tobulinimo-seminarai/


LEKTORIAI:

Regina Kaušienė, "Šaltinėlio" privačios mokyklos, VKIF licėjaus "Forumas" chemijos mokytoja metodininkė, švietimo konsultantė, metodinių ir mokomųjų priemonių bendraautorė, vadovėlių vertintoja, ES paramos projekto "Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" ekspertė.
Doc. Aušra Kynienė, Vilniaus "Saulės" privačios gimnazijos fizikos mokytoja ekspertė, VU FF TFAI vyresn. m.d., ES paramos projekto "Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" ekspertas;
Ovidijus Kavaliauskas, Vilniaus Žvėryno gimnazijos fizikos mokytojas ekspertas, ES paramos projekto "Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" ekspertas.
Ona Motiejūnaitė, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Aplinkos apsaugos poskyrio ekologė, ES paramos projekto "Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" ekspertė.

Seminaras nemokamas.Organizatoriai nemokamai pasirūpina dalyvių maitinimu ir nakvyne. Dėmesio! Registruodamiesi nepamirškite nurodyti, ar bus reikalinga nakvynė. Seminarus kartosime 3 kartus. Kontaktinės dienos: I grupei 2019 m. lapkričio 25–27 d.

Registracija https://www.lmnsc.lt/registracija/gamtamokslinei-tiriamajai-veiklai-skirtu-priemoniu-5-8-klasems-taikymas-ugdymo-procese/?uid=52d2752b78c II grupei 2019 m. gruodžio 2–4 d.
Registracija https://www.lmnsc.lt/registracija/gamtamokslinei-tiriamajai-veiklai-skirtu-priemoniu-5-8-klasems-taikymas-ugdymo-procese-ii-grupe/?uid=1e913e1b78dIII grupei 2019 m. gruodžio 9–11 d.
Registracija https://www.lmnsc.lt/registracija/gamtamokslinei-tiriamajai-veiklai-skirtu-priemoniu-5-8-klasems-taikymas-ugdymo-procese-iii-grupe/?uid=8562ae5e78e
Vilija Norkūnienė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro kvalifikacijos tobulinimo skyriaus vedėja Tel. (8 5) 276 24 46


Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34